info@cobro.org.pl  tel:+48 22 842 20 11

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Laboratorium Badań Opakowań Transportowych

 
ul. Konstancińska 11, 02-942 Warszawa
tel.: (48-22) 842-20-11 Fax: (48-22) 842-23-03 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
iac_mraPCA_184

Laboratorium Badań Opakowań Transportowych posiada certyfikat akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji nr AB 184. Główna działalność laboratorium to badania opakowań transportowych i dużych pojemników do przewozu luzem dla celów certyfikacji na znak UN, badania na znak bezpieczeństwa B oraz badania zgodności opakowań z wymaganiami norm polskich i międzynarodowych. Wykonujemy również oznaczenia własności i parametrów wytrzymałościowych tektur falistych, badania klimatyczne opakowań i wyrobów zgodnie z ustaleniami klienta.

Badanie opakowań transportowych polega na odwzorowywaniu narażeń mechanicznych w transporcie i podczas magazynowania, które mogą być przyczyną uszkodzenia i zniszczenia nie tylko opakowań, ale także ich zawartości.

Prace badawcze prowadzi zespół ekspertów posiadający wieloletnie doświadczenie w branży opakowaniowej. Nowoczesna aparatura badawcza pozwala na specjalistyczne wykonywanie badań i ustalenie ich parametrów zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Zakres akredytacji

Wykaz prowadzonych badań

Rodzaje badanych opakowań transportowych 

Badania opakowań transportowych

Podstawowy zakres badań obejmuje:

Badania dla celów certyfikacji opakowań do materiałów niebezpiecznych na znak UN zgodnie z międzynarodowymi przepisami  RID, ADR, IATA-DGR, IMDG-Code, 
Badania dużych pojemników do przewozu luzem (DPPL),
Badania dla celów certyfikacji opakowań na znak bezpieczeństwa B,
Badania zgodności opakowań z wymaganiami polskich norm, norm zagranicznych i międzynarodowych, Badania odporności opakowań na narażenia mechaniczne w transporcie i podczas magazynowania, Oznaczenia własności i parametrów wytrzymałościowych tektur falistych, Badania klimatyczne opakowań i wyrobów (wg programu zleceniodawcy).
 
 
 
 

Pliki do pobrania:
 
 
Kontakt:
mgr inż. Jacek Banasiak
Kierownik Laboratorium Badań Opakowań Transportowych
tel.: +4822 8422011 wew.57
e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.