info@cobro.org.pl  tel:+48 22 842 20 11

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Targi PCI Days 2019

Istotność w Obudowie

Branża opakowań cechuje się ogromną konkurencyjnością na rynku. Zaprojektowanie ciekawego i funkcjonalnego opakowania nie wystarcza, aby zainteresować konsumenta. Żyjemy w czasach, w których rynek tonie pod napływem tysiąca marek i potencjalny nabywca potrzebuje pomocy, by zorientować się we współczesnej kapitalistycznej dżungli. Z pomocą przychodzą oczywiście reklamy – te na miejskich bannerach, w telewizji jak i te w formie elektronicznej. Sama reklama nie jest wystarczająca, jeśli produkt nie jest w stanie wyróżnić się od legionu innych podobnych, ważne jest więc opakowanie.
Opakowanie oprócz funkcji ochronnej musi być piękne, kolorowe, mieć ciekawy kształt i formę. Nie bez powodu, około 95% nowych produktów rocznie ponosi porażkę1 – klienci nie mają czasu, energii ani cierpliwości, by badać zalety oraz wady każdego produktu oraz porównywać je ze sobą. Już w ciągu pierwszych kilku sekund kontaktu z opakowaniem i etykietą klient decyduje o tym czy produkt jest interesujący i czy chce go zakupić.

Opakowania w przemyśle spełniają kilka funkcji. Pierwszą z nich jest funkcja techniczna, w niej bierze się pod uwagę to, jak łatwy jest produkt w składowaniu oraz transportowaniu. Kolejną funkcją, która nie bez powodu jako pierwsza rzuca się w oczy, to funkcja estetyczna. Estetyka podlega ocenie wizualnej i to ona przyciąga uwagę klienta. Należy pamiętać także o trzeciej funkcji – ekonomicznej, która przedstawia relację cenową pomiędzy produkcją opakowania, a wytworzeniem samego produktu, który jest wewnątrz. Jak widać, opakowanie jest niezwykle ważne, nie bez powodu, światowy rynek opakowań jest wyceniany 998 miliardów dolarów i szacowane jest, że będzie stale rosnąć².

W przemyśle farmaceutycznym opakowanie odgrywa bardzo ważną rolę w dopuszczeniu danego produktu do obrotu. Musi być zaprojektowane tak, aby zapewnić pacjentowi maksymalny poziom bezpieczeństwa. Ponadto takie opakowanie musi mieć odpowiednie oznakowania wynikające z wymogów, zawartych w aktach prawnych. Z punktu widzenia logistycznego muszą chronić produkt przed uszkodzeniami podczas magazynowania i transportu oraz przed szeroko pojętymi czynnikami zewnętrznymi. Ich wpływ mógłby zmienić właściwości leków i tym samym sprawić, iż nie byłyby one zdatne do spożycia.

W przemyśle kosmetycznym rola opakowania odgrywa nie rzadko kluczową rolę i to właśnie opakowanie często przekonuje konsumenta do zakupu kosmetyku. Wygląd produktów kosmetycznych nieraz zahacza o artyzm i prawdziwe rzemiosło. Nawiązania do sztuki w kosmetyce nie są niczym nowym, ponieważ sztuka kojarzy się z wysoką klasą, a posiadanie kosmetyków wysokiej klasy jest dla każdego kuszące. Branża kosmetyczna tylko zyskuje na tego typu opakowaniach, ponieważ klienci kupują produkty wzrokowo i często używa się kolorystyki typu czerwień, granat, czerń, srebro oraz złoto. Dzięki takim kolorom, klient czuje się luksusowo2.

Trendy w opakowaniach stale się zmieniają a twórcy opakowań ciągle zaskakują nas innowacjami w zakresie designu, funkcjonalności czy zastosowanych materiałów. Wszystko po to, by producenci kosmetyków i leków byli w stanie zaspokoić wymagania przyszłego konsumenta. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i aktualne trendy panujące w branży zostaną zaprezentowane na zbliżających się Targach PCI Days 2019.

Targi PCI Days 2019 nie skupiają się wyłącznie na opakowaniach, w gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie surowce, maszyny do produkcji, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.
Merytoryczna strona PCI Days 2019 to kolejny istotny powód, dla którego warto odwiedzić te premierowe targi. Warsztaty i wykłady prowadzone będą bezpośrednio na hali wystawienniczej w Kosmetycznej Strefie Inspiracji i Farmaceutycznej Strefie Inspiracji.

Serdecznie zapraszamy do grona wystawców pierwszej edycji Targów PCI Days 2019, które odbędą się 15 – 16 maja 2019 roku w Warszawie.

Więcej informacji znajduje się na naszej oficjalnej stronie www.pcidays.pl

1* Agencja badawcza AcuPoll
2* Świat Przemysłu Kosmetycznego - „Opakowania kosmetyków dla mężczyzn”. ³Equity Advisors. Raport „Branża opakowań w Polsce 2010-2016 i prognozy 2017-2020”.

PCI baner 1160x150